על אודות הספר
מיינדפולנס: שינוי נפשי באמצעות אימון מוחי

מיינדפולנס הוא תוצר רב עצמה של שילוב בין תובנות מחקר המוח והפסיכולוגיה ובין תרגול מדיטציה. טיפוח מיינדפולנס יוצר יציבות נפשית, שעוזרת לצאת ממעגלי הלחץ והשחיקה ולהתמודד עם הקשיים והאתגרים של החיים. תרגול זה מביא לשינוי של ממש בחייהם של רבים, ומאות מחקרים שפורסמו בשני העשורים האחרונים מוכיחים את יעילותו.

הספר “מיינדפולנס: שינוי נפשי באמצעות אימון מוחי” מסכם את הגישה האינטגרטיבית לאימון במיינדפולנס שפותחה במכון מודע בחמש השנים האחרונות. הספר מציג את הזוית המוחית, הפסיכולוגית, ואת התרגול עצמו בשפה בהירה שתאפשר לכל אדם משכיל ללמוד את העקרונות בעצמו ולתרגל.

פיתוח הרעיונות שעומדים בבסיס רבים מפרקי הספר נולדו מתוך לימוד ושותפות בראש ובראשונה עם ד”ר נאוה לויט בן נון מייסדת מכון מודע, וכן עם עמוס אבישר האחראי על תחום החינוך במכון מודע, וחברי המרכז למחקר ויישום של מיינדפולנס באוניברסיטת בנגור, וויילס (CMRP). הערכה גדולה מקרב לב מסורה להם לכל מי שמקדישים את עצמם לפיתוח ותחום היפה הזה.


pardes-logoלרכישת הספר באתר ההוצאה לאור >>
או בכל חנויות הספרים


בלבו של הספר שמונה פרקים מעשיים עם הנחיות פשוטות לטיפוח מיינדפולנס, שלב אחרי שלב. את הספר מלוות חמש-עשרה הקלטות שמע עם הנחיות למדיטציה (בתקליטור ובאתר אינטרנט). ההנחיות עוסקות, בין היתר, באוטומטיות רגשית, עבודה עם מחשבות, “לעשות” לעומת “להיות” ותרגולים מעשיים כגון מודעות בהליכה, מרחב נשימה ומודעות פתוחה.

PDF-iconלקריאת פרק מהספר לחץ כאן >>

 

זהו ספר קלאסי, חובה לכל אדם שמתעניין במיינדפולנס, ספר נפלא שמסביר בבהירות את ההיבטים השונים של מודעות קשובה, באופן מעמיק ויחד עם זאת בפשטות. מדריך שלא יסולא בפז, מעשי וידידותי למשתמש, המיועד לכל מי שמתרגל מיינדפולנס או רוצה ללמוד כיצד לעשות זאת. בימינו, אלפי אנשים משלבים תרגול מיינדפולנס בחייהם; זה הספר שחיכינו לו.
ד”ר סטיבן פולדר.
מייסד ומורה בכיר בעמותת תובנה.
מחבר הספר ערות בחיי היומיום.

 

מחבר הספר, ד”ר אסף פדרמן הוא ראש תחום פיתוח והכשרות במכון מודע למיינדפולנס מדע וחברה במרכז הבינתחומי הרצליה. הקים ומנהל את התוכנית להכשרת מורי מיינדפולנס בגישת MBSR. הוא מטפל התנהגותי-קוגניטיבי ועמית הוראה באוניברסיטת חיפה. השלים את לימוד הדוקטורט בחוג לפסיכולוגיה של אוניברסיטת ווריק באנגליה, ואת לימודי התואר השני באוניברסיטת בריסטול.