קורס מנגנונים מוחיים במיינדפולנס2016-12-06T18:46:44+00:00

מכון מודע למיינדפולנס מדע וחברה בבית ספר ברוך איבצ’ר לפסיכולוגיה במרכז הבינתחומי הרצליה
מתכבד להזמינכם לסדנה בנושא

מנגנונים מוחיים ופסיכולוגיים במיינדפולנס

15-26 בינואר 2017
מנחים: ד”ר נאוה לויט בן-נון, ד”ר אסף פדרמן, ד”ר יוליה גולנד, ד”ר נועה אלבלדה

ההשתלמות מיועדת למורי ומנחי מיינדפולנס המעוניינים להרחיב את בסיס הידע שלהם, וכן למי שעוסק במיינדפולנס בפועל בתחומים רלוונטיים כגון טיפול, חינוך, ייעוץ, עבודה סוציאלית, ורפואה. על מנת להשתתף נדרש ידע ונסיון רבים בתרגול מיינדפולנס ברמה שמתאימה להוראה והנחייה של התחום. אם יש ספק, נא פנו אלינו. במסגרת ההשתלמות נלמד על מושגים ותיאוריות ממדעי המוח והפסיכולוגיה של מיינדפולנס, נכיר את המחקר, ונחווה צורות תרגול שממחישות היבטים שונים של מיינדפולנס. קיימת חפיפה מסויימת בין תכני ההשתלמות הזו לתכנים של ההשתלמות “מנפלאות המוח לנפלאות האדם”.

מיינדפולנס הוא מושג ששייך במקור לעולם תרגול המדיטציה הבודהיסטי ומשם השפיע רבות על עיצוב התערבויות ברפואת גוף-נפש ובפסיכותירפיה כגון MBSR ו-MBCT.
מתוך המחקר אנחנו יודעים שאימון במיינדפולנס, גם מחוץ להקשר המקורי, משפיע על תפקוד ועל מבנה המוח ועוזר לשינוי מנגנונים פסיכולוגיים והתנהגותיים אצל אוכלוסיות שונות.
בסדנה, שתכלול סדרה של הרצאות והתנסויות, נלמד על ההשפעה שיש לאימון על המוח ועל הנפש. נכיר מושגים ממדע המוח והפסיכולוגיה של מיינדפולנס, נכיר את המחקר, ונחווה צורות תרגול שממחישות היבטים שונים של מיינדפולנס. נלמד על התיאוריות שמסבירות כיצד מיינדפולנס עובד ומדוע הוא נמצא כמועיל להפרעות מסויימות (אבל לא לאחרות). תהיה הזדמנות להתנסות באופן חווייתי בתרגילי מיינדפולנס קצרים ומונחים שפותחו במרכז הבינתחומי הרצליה.

** הסדנה מיועדת למורי מיינדפולנס ומורי MBSR ו-MBCT הרוצים להרחיב את בסיס הידע שלהם, וכן למי שעוסק במיינדפולנס בתחומים רלוונטיים כגון טיפול, חינוך, ייעוץ, עבודה סוציאלית, ורפואה שמעוניינים להרחיב את ידיעותיהם. היא אינה מתאימה לחסרי נסיון במיינדפולנס.

תעודה

למשתתפים בכל שעות ההשתלמות תוענק תעודת השתתפות מטעם מכון מודע למיינדפולנס, מדע וחברה,
בית ספר ברוך איבצ’ר לפסיכולוגיה, המרכז הבינתחומי הרצליה.
השתתפות בהשתלמות זו היא חלק מדרישות החובה לקראת תעודת הכשרה למורי מיינדפולנס מטעם המרכז הבינתחומי הרצליה. פרטים נוספים כאן
הרשומים לתכנית להכשרת המורים, תשע”ז מחזור ד’, רשומים באופן אוטומטי לסדנה זו ואינם צריכים להירשם אליה בנפרד.

מועדי הסדנה

יום א’ – 15 בינואר 2017 בין השעות 16:30-21:00
יום ה’ – 19 בינואר 2017 בין השעות 16:30-21:00
יום א’ – 22 בינואר 2017 בין השעות 16:30-21:00
יום ה’ – 26 בינואר 2017 בין השעות 16:30-21:00

** המפגשים יתקיימו במרכז הבינתחומי בהרצליה, מלבד המפגש בתאריך 22.1.16 אשר יתקיים ב’מדיטיישן פקטורי’, בית קורקס, רחוב משכית 27, הרצליה פיתוח **
נושאי השעורים יכללו מבוא למוח הפלסטי, מנגנוני לחץ, התקרבות והתרחקות, העצמי במוח, המוח החברתי, חישה ויסרלית ואמפתיה, ועוד.

עלות ההשתתפות

690 ₪ מחיר מלא
350 ₪ לחברי קהילת המנחים של מכון מודע

ההרשמה הינה בתשלום מראש בלבד באתר הרישום (לחצו למעבר לתשלום)

אודות המרצים

ד”ר נאוה לויט בן-נון, חוקרת מוח ומנהלת מרכז סגול למוח ותודעה במרכז הבינתחומי הרצליה. חברת סגל בבית ספר ברוך איבצ’ר לפסיכולוגיה.

ד”ר אסף פדרמן, מנהל שותף של מכון מודע, המרכז הבינתחומי הרצליה. מנהל תכנית ההכשרה למורי MBSR, מטפל CBT ומרצה באוניברסיטת חיפה.

ד”ר יוליה גולנד, חוקרת מוח ומרצה בבית ספר ברוך איבצ’ר לפסיכולוגיה, במרכז הבינתחומי הרצליה. חוקרת תהליכים ביולוגיים המעורבים באינטראקציה בינאישית.

ד”ר נועה אלבלדה, בעלת תואר ראשון בפסיכולוגיה וחינוך מיוחד ודוקטורט בפסיכוביולוגיה מאוניברסיטת תל-אביב. מרצה במסגרת התואר הראשון בפסיכולוגיה במרכז הבינתחומי הרצליה וכן במסגרת האוניברסיטה הפתוחה.

לבירורים נוספים: מכון מודע, 09-9602885 ~ mudacenter@idc.ac.il